قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 28 فروردین 1403 بروز رسانی شده است.
قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 28 فروردین 1403 بروز رسانی شده است.

نوشته های خیلی مفید

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند :تقریبا همه‌ی خانم‌هایی که آرایش می‌کنند، به دنبال راهی هستند که مدت زمان ماندگاری آرایششان را بالا ببرند. به احتمال زیاد، همه انتظار دارند تا آرایششان جوری باشد که در برابر هر مانعی از برف و باران گرفته تا یک روز داغ آفتابی یا یک مهمانی طولانی مستحکم و بدون تغییر باقی بماند. مخصوصا اگر در مکانی با آب و هوای گرم زندگی می‌کنید یا اگر پوست چربی دارید، این مسئله برایتان اهمیت بیشتری دارد. یک راه آسان و جادویی برای بادوام کردن آرایش، استفاده از اسپری یا پودر فیکس است. اگر دوست دارید با اسپری و پودر فیکس بیشتر آشنا شوید و تفاوت‌های آن‌ها را بدانید.

اسپری فیکس یا فیکساتور چیست؟

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند

اگر بخواهیم اسپری فیکس را به چیزی تشبیه کنیم، اسپری فیکس مانند تافت مو می‌ماند. از این لحاظ که شما بعد از اتمام میکاپ‌تان (یعنی بعد از پرایمر، کرم پودر، کانسیلر، کانتور، رژ گونه، آرایش چشم و آرایش لب) مقداری از آن را روی کل صورتتان اسپری می‌کنید تا آرایش شما را ثابت نگه دارد. اگر پوست چرب دارید، استفاده از اسپری فیکس راه حل مناسبی برای بالا بردن ماندگاری آرایش شما خواهد بود و از آن جایی که اسپری فیکس آخرین مرحله از آرایش است، با پوست شما به طور مستقیم تماس نخواهد داشت و این موضوع باعث می‌شود تا برای انواع پوست‌های حساس هم انتخاب ایدئالی باشد.

اکثر اسپری‌های فیکس حاوی آب به جهت آبرسانی پوست و همین‌طور طیف وسیعی از پلیمرها برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن و از بین رفتن آرایش شما هستند. همچنین برخی از اسپری‌های فیکس حاوی مواد مراقبتی هستند تا از پوست شما محافظت کنند؛ مانند هیالورونیک اسید برای پوست‌های خشک و ترکیبات بدون روغن برای پوست‌های چرب.

 

چگونه از اسپری فیکس استفاده کنیم؟

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند

استفاده از اسپری فیکس بسیار راحت است؛ فقط کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. میکاپ خود را کامل کنید

آرایش روتین و همیشگی صورت خود را انجام دهید. از پرایمر، کرم پودر، کانسیلر، رژ گونه استفاده کنید و آرایش چشم و لب خود را نیز کامل کنید.

۲. بطری اسپری فیکس را تکان دهید

این مرحله بسیار مهم است؛ زیرا با تکان دادن آن مطمئن می‌شوید که مواد فیکس بدون چکه کردن یا ایجاد لک روی صورتتان اسپری می‌شود. همچنین گاهی ممکن است مواد داخل بطری ته‌نشین شوند؛ بنابراین حتما قبل از استفاده آن را تکان دهید.

۳. بطری اسپری را به صورت خود نچسبانید

بطری اسپری فیکس را کمی دورتر و کمی بالاتر از صورت خود نگه دارید. با توجه به مدل اسپری کردن بطری، معمولا بهتر است بین ۱۵ تا ۲۰ سانت آن را از صورت خود دور کنید. این فاصله کمک می‌کند تا مواد فیکس به صورت یکنواخت روی صورت شما بنشینند.

۴. اسپری کنید

برای اینکه پوشش اسپری فیکس به صورت کامل روی صورت شما قرار بگیرد، می‌توانید آن را به شکل X یا T روی صورتتان اسپری کنید. در نهایت اگر لازم دیدید می‌توانید روی قسمت‌های مورد نظرتان هم به صورت جداگانه مقدار کمی اسپری کنید.

۵. بگذارید تا خشک شود

قبل از اینکه با عجله از خانه خارج شوید یا لباس بپوشید، اجازه دهید تا اسپری فیکس روی صورتتان خشک شود. این کار کمک می‌کند تا مواد فیکس کاملا ثابت شوند و روی صورتتان لکه ایجاد نکنند. اگر احساس می‌کنید اسپری فیکس شما خیلی طول می‌کشد تا خشک شود، می‌توانید از یک فن کوچک استفاده کنید و یا به همراه یک تکه مقوا صورتتان را به آرامی باد بزنید.

 

ترفندهای استفاده از اسپری فیکس

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند

  • در روزهای خیلی گرم برای اینکه ماندگاری آرایشتان را طولانی‌تر کنید، می‌توانید بعد از هر مرحله‌ی آرایش یک دور اسپری فیکس را روی صورتتان اسپری کنید. یعنی یک بار بعد از استفاده از پرایمر، یک بار بعد از کرم پودر و یک بار وقتی که آرایشتان را کامل کردید.
  • با استفاده از فیکساتورها می‌توانید آرایش چشمتان را جذاب‌تر کنید. برای این کار، مقداری از آن را روی براش سایه‌ی خود اسپری کنید و سپس آن را به سایه آغشته کنید و به پلک‌هایتان بمالید. این کار رنگ سایه‌ی شما را برجسته‌تر و ماندگاری آن را بیشتر خواهد کرد.
  • بعضی از اسپری‌های فیکس حاوی ترکیباتی هستند که می‌توانند از پوست شما در برابر اشعه‌ی UV خورشید محافظت کند. فقط کافی است برندی را انتخاب کنید که فرمولی با SPF داشته باشد.
  • اگر قبل از استفاده از کرم پودر، مقداری از فیکساتور را روی پد اسفنجی اسپری کنید، به شما کمک می‌کند تا آرایش تمیزتر و پوست صاف‌تری داشته باشید.

آیا باید هم از پرایمر استفاده کنیم و هم اسپری فیکس؟

اسپری‌های فیکس و پرایمرها هردو جز محصولات آرایشی هستند که در ۱۵ سال اخیر بسیار محبوب شده‌اند. مطمئنا می‌توانید برای یک آرایش بادوام هم از پرایمر و هم از اسپری فیکس استفاده کنید؛ حتی برخی از اسپری‌ها وجود دارند که می‌توانند به عنوان یک پرایمر هم عمل کنند! با استفاده کردن از هردوی این محصولات علاوه بر ماندگاری بالا، می‌توانید آرایشی صاف و یکدست نیز داشته باشید. اما اگر نتایج یکی از این محصولات به تنهایی برای شما قابل قبول است یا اگر یکی از آن‌ها با پوست شما سازگاری ندارد، می‌توانید هرکدام را به انتخاب خودتان به تنهایی استفاده کنید و ضرورتی برای استفاده از هردوی آن‌ها وجود ندارد.

 

پودر فیکس چیست؟

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند

درست مانند اسپری فیکس، استفاده از پودرهای فیکس می‌تواند تفاوت زیادی در طول عمر آرایش شما ایجاد کند. پودر فیکس بیشتر برای زمانی مناسب است که بخواهید آرایشتان یک پوشش مات داشته باشد. پودرهای فیکس حالت آسیاب شده و شل دارد و برای استفاده از آن نیاز به یک براش یا پد اسفنجی دارید. اگر پوست چربی دارید و آرایش روی صورت شما ماندگاری بسیار کمی دارد، پودرهای فیکس برای شما مناسب‌تر هستند. پودرهای فیکس به جذب چربی و روغن اضافی روی صورت شما کمک می‌کنند و در بعضی قسمت‌های صورت استفاده می‌شوند و نه همه‌ی قسمت‌ها. معمولا از پودر فیکس بعد از کانسیلر استفاده می‌شود؛ زیرا پودرهای فیکس در صاف کردن خطوط ریز و از بین بردن چروک زیر چشم تاثیر بسیار زیادی دارند.

 

چگونه از پودر فیکس استفاده کنیم؟

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند

پودر فیکس برای ثابت شدن نیاز به یک فرمول مایع دارد؛ بنابراین قبل از استفاده از آن باید حتما کرم پودر یا کانسیلرتان را بزنید. بعد از اتمام آرایشتان، از مقداری پودر فیکس روی قسمت‌هایی از صورتتان که چرب‌تر است بزنید. برای این کار براش آرایشیتان را به کمی پودر آغشته کنید و لایه‌ی نازکی از آن را روی قسمت‌های پیشانی، روی بینی و بالای چانه بزنید. بعد از اتمام آرایش چشم و استفاده از کانسیلر و هایلایتر، با چند حرکت سبک براش مقداری از پودر فیکس را زیر چشم خود هم بزنید. حدود سه تا پنج دقیقه صبر کنید تا کاملا جذب شود. قبل از آرایش حتما از مرطوب کننده یا آبرسان استفاده کنید تا پوستتان هیدراته شود و احتمال چروک افتادن روی پوستتان را به حداقل برسد.

اگر می‌خواهید از یک پد اسفنجی (بیوتی بلندر) استفاده کنید، پس از برداشتن پودر فیکس ابتدا آن را روی پشت دستتان بکشید تا مقدار اضافی آن از بین ببرید. بعد از اینکه مطمئن شدید پد شما حاوی پودر بیش از اندازه نیست، آن را با حرکات ضربه‌ای و خیلی آرام روی قسمت‌های چرب‌تر صورتتان بزنید.

 

پودر فیکس برای لب و مژه‌ها

۲ محصول جادویی که باعث ماندگاری بیشتر آرایش شما می‌شوند

از پودر فیکس برای بیشتر کردن ماندگاری رژ لب نیز می‌توانید استفاده کنید؛ برای این کار کافی است ابتدا رژ لب مات مورد نظرتان را بزنید. سپس توسط براش آرایشی مقدار کمی از پودر فیکس را بردارید. اول آن را روی دستتان بزنید تا مقدار اضافی آن گرفته شود و بعد به آرامی براش را روی لب‌ها بزنید. سعی کنید تا چند دقیقه لب‌هایتان را به هم فشار ندهید و چیزی نخورید تا کاملا ثابت شود.

همچنین برای افزایش ماندگاری ریمل، می‌توانید بعد از یک بار ریمل زدن، براش سایه‌ی خود را به کمی پودر فیکس شفاف آغشته کنید و مقدار بسیار کمی از آن را روی مژه‌های بالایی و پایینی خود بمالید. سپس برای بار دوم ریمل بزنید و تمام! این کار به بلندتر و پرپشت‌تر دیده شدن مژه‌ها نیز کمک می‌کند.

 

بین اسپری فیکس و پودر فیکس کدام بهتر است؟

پودرهای فیکس به طور کلی روغن اضافی پوست و کرم پودر را جذب می‌کنند و مواد آرایشی را در جای خود ثابت می‌کنند. در طول روز پوست شما ممکن است شروع به تولید چربی کند که در این موقعیت یک اسپری فیکس کننده به کمک شما خواهد آمد و آرایش شما را در برابر روغن‌های جدید حفظ خواهد کرد؛ بنابراین اگر می‌خواهید آرایش خیلی بادوامی داشته باشید، بهتر است از هردو گزینه استفاده کنید. اگر پوست خیلی خشکی دارید و پوستتان نمی‌تواند پودر را تحمل کند یا اگر کرم پودر شما خاصیت مات کنندگی دارد، در این موارد می‌توانید از پودر فیکس استفاده نکنید.

در پایان

فرقی نمی‌کند که طولانی مدت در محل کار هستید و یا می‌خواهید به یک مهمانی طولانی بروید؛ بدون شک برای هرکسی مهم است که آرایش ماندگاری داشته باشد. علاوه بر پرایمرها، اسپری‌ها و پودرهای فیکس از محصولات آرایشی جادویی هستند که به شما کمک می‌کنند به راحتی آرایشتان را بادوام‌تر کنید و دیگر استرس پاک شدن یا لکه شدن آرایشتان را نداشته باشید.

راهنمای مطلب

اشتراک در شبکه های اجتماعی

خب نظرت چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *