قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 10 خرداد 1403 بروز رسانی شده است.
قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 10 خرداد 1403 بروز رسانی شده است.

نوشته های خیلی مفید

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟ یکی از فوق العاده ترین وسایل برای هر خانمی سشوار است. این عصای جادویی می تواند به موهای شما حالت و حجم دهد و آن را صاف تر نشان دهد. چه موهای شما بلند، صاف یا موج دار باشد. خشک کردن موها اگر به درستی انجام نشود، آسیب زیادی به موهای شما وارد می کند و ممکن است به نتیجه مطلوب نرسد. اگر می خواهید با مراحل صحیح خشک کردن انواع مو آشنا شوید و با ترفندهای آن آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آیا هر روز خشک کردن موهایتان اشکالی ندارد؟

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

پاسخ به این سوال بسته به اینکه چند بار در هفته موهایتان را می شویید، نوع موهایتان، چه چیزی برای موهایتان استفاده می کنید و چگونه موهایتان را خشک می کنید، می تواند متفاوت باشد. اگر موهایتان را زمانی که خیس هستند سشوار بکشید، مطمئناً به موهایتان آسیب می زنید و در دراز مدت باعث خشک شدن آن ها می شوید.
اگر فکر می کنید خشک کردن موهایتان در هوای طبیعی راه حل خوبی است، بهتر است بیشتر فکر کنید. در حالی که این می تواند موهای شما را راضی کند، یک مطالعه نشان داد که استفاده موثر از سشوار برای خشک کردن موهای شما به جای خشک کردن معمولی، آسیب به موهای شما را کاهش می دهد. زیرا زمانی که موهای شما خیس است متورم می شود و زمانی که آنها را خیس می کنید، همچنان متورم می شود و وزن ناخواسته ای را روی پروتئین های معمولی مو وارد می کند. خود پروتئین ها به حفظ سلامت مو کمک می کنند. پس برای محافظت از موهای خود بهتر است روش صحیح استفاده از سشوار را بدانید.

روش اصلی و درست سشوار کشیدن در خانه

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

آماده سازی قبل از خشک کردن مو

1. قبل از رفتن به حمام، مطمئن شوید که تمام موهای خود را به درستی شانه کرده اید. به خصوص اگر موهای شما ضخیم یا چرب باشد. این کار از ایجاد گره جلوگیری می کند و به تمیز نگه داشتن موهای شما کمک می کند.
2. موهای خود را در آب گرم خیس کنید. آب داغ فولیکول های مو را شل می کند و به محصولات اجازه می دهد تا به عمق فولیکول های مو نفوذ کنند.
3. از شامپوی مناسب ترجیحاً بدون سولفات برای پاکسازی مو و پوست سر استفاده کنید.
4. با توجه به نوع موهایتان حتما از نرم کننده یا ماسک مو برای ساقه موهایتان استفاده کنید. ماسک های مغذی به تقویت و درخشندگی موهای شما کمک می کند و از خشک شدن و ایجاد تورم آن ها جلوگیری می کند. اگر موهای نازک و نازکی دارید، از نرم کننده ها و ماسک های سبک تر استفاده کنید.
5. برای جلوگیری از ریزش مو، در پایان کار موهای خود را با آب سرد بشویید.

مراحل خشک کردن با سشوار

1. یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که موهای خیس خود را با سشوار خشک می کنند. جالب است بدانید که بین 60 تا 80 درصد موهای شما باید قبل از خشک کردن خشک شود. پس از خشک شدن موها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و ببندید. خشک کردن را از پایین شروع کنید. پایین نگه داشتن سشوار به صاف و براق شدن موهای شما کمک می کند.
2. حتما از دمای مناسب برای خشک کردن استفاده کنید. هوای متوسط بهترین گزینه برای خشک کردن مو است. دمای بالا روی فرم موهای شما تاثیر می گذارد و دمای پایین حالت موهای شما را حفظ می کند.
تصمیم بگیرید که می خواهید موهایتان چه شکلی باشد. به عنوان مثال، اگر گیره ها را هنگام برش و بافتن بچرخانید، می توانید به موهای خود موج طبیعی بدهید.برای صاف کردن یا فر کردن موهای خود می توانید از یک برس گرد استفاده کنید.
4. هنگام استفاده از برس، فاصله بین برس و سشوار را رعایت کنید تا آسیبی به موهایتان وارد نشود. بین آنها باید حداقل 15 سانتی متر فاصله باشد.
5. اگر می خواهید حجم زیادی به موهایتان بدهید، ریشه موهایتان را با کمک برس برس بزنید و سشوار را گرم بگیرید. در نهایت قسمت های مختلف موهای خود را با انگشتان خود ترکیب کنید تا ظاهر بهتر و حجم بیشتری داشته باشید.

نحوه صحیح خشک کردن موهای صاف

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

ابتدا یک روغن یا اسپری محافظ حرارتی به موهایتان بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا 50 تا 80 درصد موهایتان خشک شود. اگر موهای نازک و کم پشتی دارید، به ریشه موهایتان روغن یا چربی نزنید.
2. موهای خود را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و آنها را با گیره ببندید.
3. یک برس موی گرد بردارید و آن را به صورت عمودی نگه دارید. برای خشک کردن، قسمت انتهایی مو را با برس بگیرید و به سمت صورت رول کنید و با باد سشوار خشک کنید. این حرکت را تکرار کنید تا همه‌ی قسمت‌های موهایتان خشک شوند.
4. اگر می خواهید به موهایتان حجم بیشتری بدهید، موهای قسمت تاج سر را بلند کنید، برس را به صورت افقی قرار دهید و موهایتان را از پشت گرم کنید.
5. انگشتان خود را بین موهایتان بکشید تا همه قسمت ها با هم ترکیب شوند.
6. در پایان می توانید از سرم مو استفاده کنید. مراقب باشید از سرم مو روی پوست سر خود استفاده نکنید.

چگونه موهای فر را به درستی خشک کنیم؟

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

موهای فر به راحتی به هم گره می‌شوند و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا سشوار شود، پس بدون عجله و با آرامش این کار را انجام دهید.
1. اگر موهای فر دارید، تغذیه آن بسیار مهم است.از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده کنید. برای اینکه مواد بیشتری وارد موهایتان شود، بعد از استفاده کلاه دوش بگیرید و بگذارید چند دقیقه بماند.
2. پس از شستن موها، آن ها را به خوبی خشک کنید تا بیشتر آب آن گرفته شود.
3. از اسپری مو برای حالت دادن و درخشندگی موهای خود استفاده کنید. اگر می خواهید فر روی موهایتان بماند، می توانید از ژل یا موس مو نیز استفاده کنید.
4. برای خشک کردن موها از سر دیفیوزر سشوار استفاده کنید تا از موخوره جلوگیری شود و ایجاد امواج طبیعی در موهایتان را شاهد باشید. همچنین به موهای شما حجم و فرم بیشتری می دهد. پوست سر را به مدت 10 تا 15 ثانیه نگه دارید تا هر قسمت از مو خشک شود.
5. برای اینکه به موهایتان حجم بیشتری بدهید، ریشه موهایتان را باز کنید و با دست بمالید.
6. وقتی حدود 95 درصد موهایتان تمام شد، سر دیفیوزر را بردارید و ریشه موهایتان را با یک سشوار معمولی خشک کنید.
7. در نهایت، می توانید دوباره یک اسپری مو بزنید تا موهای خود را خوش فرم نگه دارید.

 

چگونه موهای کوتاه را به درستی خشک کنیم؟

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

حجم دادن به موهای کوتاه و حفظ رطوبت آن‌ها به طور همزمان می‌تواند کمی سخت باشد.
1. موهای خود را با شامپو و نرم کننده مناسب بشویید.
2. موهای مرطوب را به آرامی و بدون مالش با حوله خشک کنید تا آب زیادی جذب شود.
3. از اسپری مو استفاده کنید تا موهای خود را مرطوب کرده و درخشندگی آن را افزایش دهید. همچنین می توانید قبل از خشک کردن موها از روغن محافظت کننده در برابر گرما نیز استفاده کنید.
4. موهای خود را به آرامی با یک برس دندانه دار شانه کنید تا سرم یا روغن در سراسر مو پخش شود.

5. سشوار را روی کم یا متوسط ​​تنظیم کنید.
6. فرآیند سشوار کشیدن را با باد سرد سشوار شروع کنید. سر سشوار خود را در فاصله 15 سانتی متری از پوست سر خود نگه دارید تا از آسیب به مو و پوست سر جلوگیری کنید.
7. اگر می خواهید موهای خود را صاف کنید، دمای سشوار را روی متوسط ​​قرار دهید. از تنه تا ریشه موها را به آرامی با یک برس گرد بپیچید و این کار را تکرار کنید تا موهایتان صاف شود.
8. در نهایت برای تثبیت وضعیت موهای خود از سرم مو استفاده کنید.

 

چگونه موهای آسیب دیده را به درستی خشک کنیم؟

چگونه موها را با دقت و حرفه ای سشوار کنیم؟

اگر موهای شما به هر دلیلی از جمله دکلره، مراقبت نامناسب و آسیب به مو آسیب دیده است، باید مراقبت بیشتری از آن انجام دهید.
• قبل از شروع به خشک کردن موها، حتما از ماسک‌های تقویتی مو داخل حمام یا بعد از حمام استفاده کنید.
همچنین ممکن است بهترین کار برای شما باشد که تعداد دفعات شستن موهای خود را کاهش دهید. این کار باعث می شود موها روغن های طبیعی و مفید خود را از دست ندهند.
• از سشوار خوب استفاده کنید و اگر موهای فر دارید استفاده از نرم کننده را فراموش نکنید.
• برای خشک کردن موهایتان مراقب دمای بالای سشوار باشید. موهای نازک و بد به راحتی داغ و می سوزند. سپس از حرارت کم برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید. به خصوص اگر موهای شما کوتاه باشد.

 

نکاتی که باید قبل از خرید یک سشوار خوب در نظر بگیرید

hair | فروشگاه اینترنتی آراویرا

بدون شک می دانید که خرید سشوار مناسب بسیار مهم است. برای خرید سشوار مو، حتما به چند نکته گوش دهید که در ادامه بررسی خواهیم کرد.
۱. نوع موهایتان
بله؛ درست است. سشوارهای مختلفی برای انواع متفاوت مو وجود دارد. اگر موهای نازک و کم‌پشتی دارید، بهتر است سشوارهایی را انتخاب کنید که به موهای شما حجم بدهند؛ در نتیجه سشوارهای سرامیکی انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود. این سشوارها گرما را تنظیم می‌کنند تا از آسیب رساندن به تارهای موی شکننده جلوگیری کنند. به همین نحو، اگر موهای فر دارید، سشوارهایی را انتخاب کنید که دارای سر دیفیوزر باشند و سشوارهای آیونیک بهترین انتخاب برای کسانی هستند که موهای خشک، کدر و وز دارند.
۲. مقدار وات سشوار را در نظر بگیرید
این مورد بستگی دارد که شما از سشوار چه استفاده‌ای می‌کنید. سشوارهای حرفه‌ای می‌توانند ۳۶۰۰ وات هم باشند؛ اما یک سشوار معمولی بین ۱۳۰۰ تا ۱۸۰۰ وات می‌تواند فقط برای خشک کردن مو مناسب باشد. اگر موهای پرپشت و ضخیمی دارید می‌توانید سشوارهایی را انتخاب کنید که مقدار وات آن‌ها بیشتر و قوی‌تر باشد و اگر موهایتان نازک است می‌توانید مدل‌هایی با وات کمتر را انتخاب کنید.
۳. به سری‌های همراه سشوار توجه کنید
سشوارهایی که سری‌های مختلف دارند می‌توانند در مواقع مختلف به شما کمک کنند و بسیار کاربردی باشند. سر دیفیوزر، سر متمرکز و شانه از لوازمی هستند که به همراه سشوار هستند. برای مثال با سر متمرکز می‌توانید گرما و هوا را در یک جهت هدایت کنید و موهایتان را صاف کنید.
۴. تنظیمات چندگانه
اگر سشواری بخرید که همه‌ی تنظیمات را در خود داشته باشد و به نوعی همه کاره باشد، کار شما خیلی راحت‌تر می‌شود و با یک تیر می‌توانید چند نشانه را بزنید. در حین خرید، به حالت‌های مختلف دما، وات، جریان هوا و گرما توجه کنید.
کلام پایانی
اگر نحوه‌ی صحیح استفاده از سشوار را بلد باشید، هم می‌توانید به موهایتان حجم بدهید و هم مانند یک آرایشگر حرفه‌ای به آن حالت بدهید؛ بدون اینکه به آن‌ها آسیب برسانید. اگر دوست دارید موهایتان را در خانه و بدون کمک کسی زیبا کنید، مراحلی که در این مقاله به شما آموختیم را امتحان کنید و تکنیک‌ها و ترفند‌های مراقبتی از مو را فراموش نکنید.

راهنمای مطلب

اشتراک در شبکه های اجتماعی

خب نظرت چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *