نمایش 1–16 از 18 نتیجه

آرایش صورت چند مرحله دارد. این مراحل را دنبال کنی تا آرایشی بی عیب و نقص داشته باشی.

اگر قبلا آرایش نکردی، داشتن بیش از یک محصول آرایشی میتونه گیج کننده باشه. آموزش گام به گام آرایش صورت به شما نشان می ده که از کدام محصول استفاده کنی و چگونه ظاهر آرایشی عالی داشته باشی.

آرایش صورت چند مرحله دارد. ترتیب این مراحل و محصولاتی که استفاده می کنی برای یک آرایش کامل ضروری است.

بعد از یادگیری مرحله به مرحله آرایش، می تونی دفعه بعد خودت راحت تر و سریع تر آرایش کنی.

1.پرایمر:

قبل از هر آرایشی باید پوست خود را با پرایمر برای آرایش آماده کرد. استفاده از پرایمر فواید زیادی دارد، از جمله ماندگاری بیشتر آرایش، بهبود ظاهر پوست و از بین بردن عیوب.

می تونی پرایمر را با انگشتان خود روی پوست پخش کنید یا با براش های مخصوص آرایشی اینکار را بکنی. مقدار کمی پرایمر برای کل صورت کافی است. پرایمر به آرایش ما کمک می کند مدت طولانی تری روی پوست باقی بماند. اگر عرق می کنی، می دوی یا مشکلات دیگری داری که ممکن است آرایشت رو خراب کند، حتما باید از پرایمر استفاده کنی.

2.کرم پودر:

کرم پودرها انواع مختلفی دارند، اما عموماً همه آنها به یک شکل استفاده می شوند. کرم پودرها به صورت پودر، مایع و کرم موجود هستند و همگی برای ایجاد پوستی صاف و یکدست استفاده می شوند. استفاده از کرم پودر پوست شما را برای آرایش صاف و بدون لک می کند.

برای پخش کرم پودر روی صورت میتونی از براش های مخصوص یا اسفنج مرطوب آرایشی استفاده کنی. در صورت لزوم گردن و زیر گوش خود را با کرم پودر بپوشانی.

به یاد داشته باشید که رنگ کرم پودر باید دقیقاً همرنگ رنگ طبیعی پوست شما باشد، نه خیلی روشن و نه خیلی تیره. کرم پودر باید با گردن و بالاتنه هماهنگی داشته باشد، بنابراین نباید رنگی را انتخاب کنی که تفاوت محسوسی با سایر قسمت های بدنتان داشته باشد. قطعاً نمی خواهید یک خط واضح روی چانه خود ببینی.

 

اگر رنگ صورت شما با گردن و سایر قسمت های بدن تفاوت زیادی داشته باشد، کاملاً غیر طبیعی و ناخوشایند به نظر می رسد.

میتونی برحسب سلیقه به جای کرم پودر از پنکک هم استفاده کنی اما باید بدونی کرم پودر چرب تر از پنکک هست.

3.فیکساتور:

برای ثابت نگه داشتن کرم پودر و کانسیلر از یک پودر فیکساستفاده کن. این مرحله اجباری نیست، اما اگر می خواهی آرایشت ماندگاری بیشتری داشته باشه، از فیکس کننده استفاده کن. از پودر فیکس کننده برای تثبیت آرایش و افزایش ماندگاری آن استفاده می شود.

برای استفاده از پودر فیکس کننده می تونی از یک اسفنج مرطوب آرایشی استفاده کنی. اسفنج را به پودر آغشته کرده و به آرامی روی صورت خود زیر چشم قرار بده. برای بقیه قسمت های صورت، می توانید پودر سفت کننده را با برس به صورت خود بزنی. اگر از کرم پودر مایع استفاده می کنی این مرحله بسیار مهمتر است. با پودر فیکس الکتریسیته تولید می شود و ظاهر طبیعی تری خواهی داشت.