نمایش 1–16 از 96 نتیجه

در مشخصات و خواص برخی از عطرها وقتی دقت کنیم شاهد افزایش اعتماد به نفس هستیم. به نظرت منطقی است که بگوییم اعتمادسازی با عطر یک پدیده واقعی است؟ آیا عطر و ادکلن می تواند بهت اعتماد به نفس بده؟ بله میشه. رایحه عطر در ذهن انسان می ماند و تأثیر خاصی بر رفتار و اخلاق فرد می گذارد، به طوری که برای درمان برخی از افسردگی ها رایحه درمانی توصیه می شود. پس طبیعی است که بگوییم عطرها به تو اعتماد به نفس می دهند. ذهن انسان دارای جزئی به نام قشر است که بوی عطر را در خود ذخیره می کند و به همین دلیل بر روحیه و اخلاق انسان تأثیر گذاشته است. به همین دلیل است که می گوییم عطرهایی هستند که به تو اعتماد به نفس می دهند.

با عطر اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

اکنون که متوجه شدیم می توان با عطرها اعتماد به نفس ایجاد کرد و چنین ادکلن هایی در دسترس هستند، باید دقیقا بدانیم چه اسانس ها و رایحه های موجود در عطرها این اعتماد به نفس را ایجاد می کند.

اگر که نمیخوای زیاد برای عطر وادکلن هزینه کنی و همینطور دوست داری همیشه خوشبو و جذاب باشی بهت پیشنهاد میکنم از بادی اسپلش استفاده کنی این بادی اسپلش ها رو میتونی بعد ازحمام روی بدن اسپری کنی و بعضی بادی اسپلش ها شاین دارن که روی پوست خیلی جذاب بنظر میرسن.

حتما برات پیش آمده که در خیابان، اتوبوس، تاکسی یا مترو از کنار شخصی رد می شی و بوی آن را به خوبی حس می کنی. حتی گاهی وقتی در آسانسور خانه را باز می کنید بوی عطر می دهید و با خود می گویید چقدر ادکلن روی بدن و لباستان ریخته که هنوز بوی آن در اطراف است! میدونی اسمش چیه؟ بوی ادکلن. عطرها و ادکلن هایی هستند که با اسپری شدن با رایحه خود به سرعت از بین می روند و در محیط باقی می مانند. به همین دلیل است که می گوییم ادکلن دارای خط بویی بالا یا پخش عطر بالا است.

بوی ادکلن

تاکنون اصطلاحات بسیاری از دنیای عطر را بررسی کرده ایم. اصطلاح خط عطر یا انتشار عطر نکته بسیار مهم دیگری است. به این میگن سیاژ (گفتم اگه جایی شنیدی میدونی یعنی بوی ادکلن). این اصطلاح به یک عطر خوشبو اشاره می کند که هنگام اسپری شدن اثری از خود بر جای می گذارد. سیاژ یک کلمه فرانسوی است که وارد سایر زبان های فرانسوی شده است.

رایحه ادکلن در واقع نامنظم است، اما مانند امواج دریا است که عطرها را تعقیب می کند و هر کسی را در مسیر خود مست می کند. این مشکل ربطی به استفاده بیش از حد از عطر ندارد، بلکه به ترکیب اصلی و نوع عطر مربوط می شود. درست است که عطرها را باید در حد متوسط ​​استفاده کرد، اما زیاده روی در استفاده آنها را بدبو می کند

تفاوت پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت و ادکلن در چیست؟

قبل از معرفی انواع عطر و ادکلن، باید بدانید که اصطلاح عطر (Perfume) فقط مختص عطر زنانه نیست و از طرفی اصطلاح ادکلن (Cologne یا Eau de Cologne) تنها به عطر مردانه مربوط نمی شود،این تصور اشتباهی است که متاسفانه در بین بسیاری از افراد جامعه رایج شده است.

پرفیوم، عطر یا Perfume

پرفیوم ها از 20 تا 40 درصد اسانس خالص تشکیل شده اند، بنابراین اگر صبح ها از عطر خود استفاده کنید، احتمالاً تا غروب آفتاب آن را به وضوح حس خواهید کرد. پرفیوم‌ها بیشترین غلظت اسانس معطر را دارند و بیشترین ماندگاری را دارند.

ادوپرفیوم‌ یا Eau de Parfum

ادوپرفیوم ها که به اختصار EDP نامیده می شوند، از نظر غلظت اسانس های معطر استفاده شده در رتبه دوم قرار دارند. معمولاً 15 تا 20 درصد اسانس ها در این فرآورده ها استفاده می شود و در زمینه ماندگاری عطر نیز می توان بازه زمانی 4 تا 5 ساعته را برای آنها پیش بینی کرد. ادوپرفیوم‌ها تقریبا بادوام هستند و رایحه ای بالا و رضایت بخش دارند و در عین حال استایلی ملایم و مناسب دارند. علاوه بر این، قیمت محصولات ادوپرفیوم‌ها معمولا کمتر است. اگر قصد خرید عطر زنانه را دارید، احتمالا این نوع عطر انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

ادوتویلت یا Eau De Toilette

روی شیشه این عطر معمولا کلمه EDT دیده می شود. در تولید ادوتویلت از 5 تا 15 درصد اسانس های معطر استفاده می شود و در شرایط عادی می توان ماندگاری این گونه محصولات را بین 3 تا 4 ساعت پیش بینی کرد که البته این بستگی زیادی به رایحه دارد. و رایحه (گرم، ملایم یا سرد). دارند. در این نوع محصول معمولاً تمرکز بر روی ترکیب تن است. خرید عطر مردانه یا زنانه از نوع ادوتویلت معمولاً «ارزان‌تر» از پرفیوم و ادوپرفیوم است.

ادوکلن یا Eau de Cologne

ادوکولون یا EDC دارای غلظت اسانس بسیار کمتری نسبت به سه نوع اول است و تنها 2 تا 7 درصد از اسانس های معطر خالص در ساخت آن استفاده می شود. درصد الکل مصرفی در ادکلن ها بسیار بالاست و البته قیمت آن ها نیز بسیار مقرون به صرفه است. ماندگاری چنین محصولاتی معمولا تا 3 ساعت است. از آنجایی که بسیاری از محصولات مردانه ادکلن هستند، این تصور اشتباه که ادکلن فقط برای مردان رایج است.

اوفرش یا Eau Fraiche

اوفرش یا ائوفرش بسیار شبیه به ادکلن است، اما کمتر از 1٪ تا 3٪ اسانس در تولید آن استفاده می شود. ماندگاری چنین محصولاتی تا 2 ساعت است. بر خلاف ادکلن ها، مواد تشکیل دهنده محصولات اوفرش فقط الکل و روغن های ضروری نیستند، در واقع، بیشتر مواد موجود در اوفرش ها آب است و آن ها را برای افرادی که پوست حساسی دارند ایده آل می کند.