قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 10 خرداد 1403 بروز رسانی شده است.
قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 10 خرداد 1403 بروز رسانی شده است.

نوشته های خیلی مفید

رنگ ابرو تیره یا روشن؛ مسئله این است!

پیدا کردن رنگ مناسب برای آرایش ابرو یکی از  مراحل مشکل در میکاپ است و سختی آن در هنر طبیعی به‌نظر رسیدن رنگ ابروها است. گاهی رنگی که برای ابرو انتخاب می‌کنید تا با کمک مداد، سایه، ریمل یا رنگ ابرو، روی تارهای ابرو اعمال کنید، ظاهری غیر طبیعی به چهره‌ی شما می‌دهد و با فرم صورت شما همانگی ندارد.رنگ ابرو تیره یا روشن؛ مسئله این است! بنابراین انتخاب اشتباه رنگ می‌تواند ابروهای شما را بیش از حد تیره نشان دهد یا بی‌اندازه در چهره خودنمایی کند. رنگ ابرو را باید متناسب با رنگ مو و پوست خود انتخاب کنید. وقتی رنگ مناسب را پیدا کردید باید آن را به درستی روی ابروها اعمال کنید تا از نتیجه راضی باشید. در این مطلب قصد داریم که در مورد نحوه‌ی انتخاب رنگ ابرو بر اساس رنگ موی سر و پوست صحبت کنیم.

چگونه رنگ ابرو را بر اساس رنگ مو انتخاب کنیم؟

اگر موهای قهوه‌ای یا مشکی دارید، باید برای ابروهای خود سایه‌ای انتخاب کنید که حداقل یک تا دو درجه روشن‌تر از تناژ رنگ موهایتان باشد. رعایت این نکته سبب می‌شود که رنگ ابرو طبیعی به‌نظر برسد و خط ابرو و پیشانی خیلی تناژ تیره نداشته باشند. در نتیجه چهره‌ی بازتر و شاداب‌تر خواهید داشت. همچنین روغن‌های موجود در پوست باعث می شوند که رنگ ابرو تیره‌تر به‌نظر برسد. بنابراین انتخاب رنگی یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ موهای سر باعث می‌شود که ابروها بیش از اندازه در چهره‌ی شما خودنمایی نکند.

اگر موهای قهوه‌ای یا مشکی دارید، بهتر است که برای رنگ ابرو به سراغ رنگ قهوه‌ای ملایم بروید. باید به دنبال سایه‌ای باشید که قهوه‌ای روشن باشد تا خیلی تیره به‌نظر نرسد؛ به‌خصوص اگر موهایی به رنگ قهوه‌ای متوسط ​​دارید.

رنگ ابرو تیره یا روشن؛ مسئله این است!

اگر ابروهای شما به‌طور طبیعی سیاه باشند، هرگز رنگ ابروی سیاه را انتخاب نکنید، زیرا در این حالت صورت شما می‌تواند بیش از حد خشن و تیره به‌نظر برسد. اگر به استفاده از رنگ تیره اصرار دارید، به جای سیاه می‌توانید از رنگ قهوه‌ای تیره استفاده کنید.

اگر موهای بلوند یا قهوه‌ای روشن دارید، باید رنگ ابرو با تناژ رنگی یک تا دو درجه تیره‌تر نسبت به موی سرتان انتخاب کنید. بنابراین اگر موهای شما رنگ روشنی دارد، مطمئن شوید که رنگ ابروی مورد نظرتان کمی تیره‌تر باشد تا روی صورت شما جلوه‌ی خوبی پیدا کند. تیرگی رنگ ابرو نباید به حدی باشد که طبیعی به‌نظر نرسد. در عین حال باید تیرگی آن به حدی باشد که روی صورت جلوه پیدا کند.

اگر موهای بلوند دارید، در زمان انتخاب رنگ ابرو، سراغ رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای بروید. این رنگ سبب می‌شود که تناژ ابروهای شما طبیعی به نظر برسد و در عین حال بیش از حد تیره نباشد. همچنین اگر موهای قهوه‌ای بسیار روشن دارید یا موهای روشن با هایلایت‌های بلوند دارید، ممکن است که بخواهید رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای را امتحان کنید. اگر موهای قرمز دارید، برای رنگ ابرو سراغ رنگ بلوند بروید. بنابراین رنگ قرمز موهای خود را می‌توانید با رنگ ابرو بلوند روشن تکمیل کنید.

چگونه رنگ ابرو را بر اساس رنگ پوست انتخاب کنیم؟

رنگ ابرو تیره یا روشن؛ مسئله این است!

برای تناسب رنگ ابرو با رنگ پوست، باید به چند نکته‌ی کوچک توجه کنید. اگر پوست شما روشن و متمایل به صورتی است، سراغ رنگ بلوند کمی متمایل به خاکستری بروید. پوست‌های صورتی‌رنگ در زمان برانگیختگی و سرخ شدن، به رنگ صورتی یا قرمز تبدیل می‌شوند و اگر این ویژگی را دارید، در دسته‌ی پوست‌های صورتی قرار می‌گیرید. بنابراین در زمان انتخاب رنگ ابرو از تناژ بلوند خاکستری استفاده کنید تا چهره‌ای کامل و جذابی داشته باشید. همچنین اگر پوست روشن با موهای تیره دارید، می‌توانید قهوه‌ای روشن متمایل به خاکستری را برای رنگ ابرو امتحان کنید.

نکته: سعی کنید هرگز از رنگ‌های مایل به قرمز یا گرم برای ابروهای خود استفاده نکنید، حتی اگر موهایی بلوند یا قهوه‌ای گرم دارید. ابروها نسبت به موهای سر شما خاکستری‌تر هستند، بنابراین استفاده از رنگ ابرو در تناژ سردتر، جلوه‌ی طبیعی‌تری به چهره‌ی شما می‌دهد. اگر پوست شما به راحتی برنزه می‌شود یا پوست طبیعی خودتان زیتونی است، رنگ ابروی قهوه‌ای روشن تا متوسط را انتخاب کنید. این ترکیب رنگ سبب می‌شود که ابرو جلوه‌ی جذابی نسبت به این نوع رنگ پوست داشته باشد. همچنین اگر پوستی تیره دارید، به سراغ رنگ قهوه‌ای مات در تناژ روشن تا متوسط بروید. رنگ ابرو باید یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد تا روی صورتتان فوق‌العاده به‌نظر برسد.

استفاده از مداد رنگ ابرو

یکی از روش‌های تشدید رنگ ابرو، استفاده از مداد ابرو است. قبل از آنکه مداد را داخل ابروها بکشید، نوک مداد را کمی روی پوست کنار ابرو یا گونه بکشید و رنگ آن را نسبت به رنگ مو و پوست بسنجید. با این روش متوجه خواهید شد که آیا رنگ این مداد برای ابرو شما مناسب است یا خیر.

بسته به رنگ موی سر و رنگ پوست شما، رنگ مداد ابرو باید یک تا دو درجه تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ موهای شما باشد. رنگ ابرو باید رنگ پوست و موهای شما را تکمیل کند و تضادی آشکار و غیرمعقول در چهره ایجاد نکند.

از مداد ابرو با نوک ظریف استفاده کنید تا ابروهای شما پرتر به نظر برسد. به‌هیچ‌وجه سعی نکنید که هر فاصله‌ای را در ابروهای خود با مداد پر کنید. در عوض، برای داشتن ظاهری طبیعی‌تر، قسمت بالا و زیر ابروهای خود را با نوک مداد خوب پر کنید. از ایجاد خطوط کلی و صاف برای ابرو اجتناب کنید. در عوض از ضربات کوتاه و سریع مداد برای ایجاد خطوطی شبیه به تارهای مو استفاده کنید. در نهایت ابرو را با کمک یک قلم‌مو رو به بالا مرتب کنید.

استفاده از ریمل ابرو

برای رنگ زدن و حالت بخشیدن سریع به ابرو، استفاده از ریمل ابرو ایده‌ی بسیار مناسبی است. اگر نمی‌خواهید که از مداد ابرو استفاده کنید و زمان زیادی هم برای آرایش ابروها ندارید، بهتر است سراغ ریمل ابرو بروید. از یک برس زاویه‌دار برای این کار استفاده کنید. برس را به محتویات ریمل آغشته کنید و سپس آن را در جهت بیرون و رو به بالا روی ابروها بکشید. ریمل علاوه بر تغییر رنگ ابرو، به ثابت نگه داشتن رنگ و حالت ابروهای شما نیز در طول روز کمک می‌کند.

استفاده از سایه برای رنگ‌آمیزی ابرو

رنگ ابرو تیره یا روشن؛ مسئله این است!

یکی دیگر از گزینه‌های تغییر رنگ ابرو، استفاده از سایه است. سایه ظاهری نرم‌تر و ملایم‌تر به ابروهای شما می‌بخشد و جایگزین مناسبی برای مداد و ریمل ابرو است. برای رنگ‌آمیزی ابرو با سایه، به یک برس کوچک زاویه‌دار با رنگ سایه‌ی مطابق با ابرویتان نیاز دارید. برس را به آرامی از پایه ابرو به سمت بالا بکشید. با برس و سایه قادر خواهید بود که به جای ایجاد یک طرح کلی با خطوط صاف و مصنوعی، خطوطی شبیه به مو ایجاد کنید. حرکت برس روی ابروها را تا زمانی که فرم ابروها مطابق میلتان باشد، باید ادامه دهید.

در آخر

رنگ ابرو، نسبت به مداد، ریمل و سایه، گزینه‌ای نیمه‌دائمی برای رنگ‌آمیزی ابروها محسوب می‌شود و تقریباً بین سه تا چهار هفته، رنگ روی تارهای ابرو باقی می‌ماند. برای استفاده از رنگ ابرو، بهتر است سراغ فرد متخصص در سالن‌های زیبایی بروید تا در نهایت ابروها ظاهر جذاب و معقول‌تری داشته باشد.

اگر قصد دارید که خودتان در خانه ابروهایتان را رنگ کنید، باید محتاط باشید و رنگی نامناسب انتخاب نکنید. به دنبال رنگی باشید که هم سطح یا یک درجه تیره‌تر از ابروهای طبیعی شما باشد. رنگ کردن ابروها گزینه‌ی بهتر و مطمئن‌تری نسبت به رنگ آمیزی ابروها با سایه، مداد و ریمل است، زیرا علاوه بر ثبات بیشتر، ظاهر طبیعی‌تری به ابروها می‌دهد و تارهای مو خشک و خشن به نظر نمی‌رسند. البته گاهی بعد از رنگ نیز برای کردن نقاط خالی یا ایجاد قرینه‌سازی و تعادل بین شکل ابروها، باید از مداد ابرو استفاده کنید.

راهنمای مطلب

اشتراک در شبکه های اجتماعی

خب نظرت چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *