مشاهده همه 9 نتیجه

صابون های دست و بدن برای شستن مو مناسب نیستند، برای این منظور فقط از شامپو استفاده کن. هنگام شستن سر از کشیدن یا نگه داشتن موها خودداری بشه. ماساژ ملایم با نوک انگشتان برای تمیز کردن مو کافی است. برای اینکه کف شامپو به خوبی کار کند باید حداقل 2 تا 3 دقیقه روی پوست سر بماند، شستشوی موها با آب سرد بعد از شستن باعث شادابی و درخشندگی موها می شود.

هرگز از برس های فلزی تیز برای شانه زدن موهای خود استفاده نشود. در صورت استفاده از سشوار، فاصله آن از مو نباید کمتر از 20 سانتی متر باشد. هنگام شستن موها، به آرامی پوست سر را ترجیحا با نوک انگشتان خود یا یک برس پلاستیکی نرم با نوک گرد ماساژ بده تا گردش مویرگی در پوست سر و اطراف فولیکول های مو تحریک شود و در نتیجه موها تقویت شوند. مراقبت از موهای کوتاه در جلوگیری از ریزش مو بی تاثیر است، شامپوهای حاوی ویتامین به جلوگیری از ریزش مو کمکی نمی کنند، فقط موها را تغذیه می کنند. برخی از رنگ های مو، سشوارهای نامناسب و شانه کردن بیش از حد موها می تواند آنها را شکننده کند.

موها باید قبل از سشوار کاملا خشک شوند، در غیر این صورت وقتی مولکول های آب به طور ناگهانی تبخیر شده و به سمت موهای خیس بالا می روند، موها را می شکند. شامپو زدن نامناسب و شستن بیش از حد مو از علل شایع آن است. در ضمن به دلیل وجود مواد ملایم در شامپوهای بچه، افراد می توانند روزانه از این نوع شامپو استفاده کنند به شرطی که موهایشان زیاد چرب نباشد. هر مو 2 تا 3 سال روی سر می ماند، در هر سر حدود 100000 تار مو وجود دارد و ریزش تا 100 تار مو در روز طبیعی است.اگر موهای انسان یک روز بعد از شستن چرب باشد، چرب است، اگر بعد از سه روز چرب شود طبیعی است، اگر تا یک هفته بعد از شستن چرب باشد، این موها خشک محسوب می شود. توصیه می شود افرادی که موهای خشک و شکننده دارند بعد از استحمام از شامپوهای نرم کننده  وماسک مواستفاده کنند

چه موهای شما بلند، مجعد، کوتاه و صاف باشه، حفظ سلامت آن آنقدرها هم که فکر می کنی سخت نیست. اگرچه یک رژیم غذایی موثر برای مو به نوع مو بستگی دارد، اما چند نکته کلی وجود دارد که هر فردی برای داشتن موهایی سالم و درخشان باید آنها را رعایت کند:

برای جلوگیری از موخوره موهای خود را به طور مرتب کوتاه کن. (موهای کوتاه را باید تقریبا هر شش هفته یکبار کوتاه کرد و موهای بلند را هر دو یا دوازده هفته یکبار کوتاه کرد.)

از شانه هایی با دندانه های سفت استفاده کنین.

o شانه را در حالی که تعدادی از دندان هایش بیرون زده است دور بندازین.

از مصرف زیاد نازک کننده، رنگ و نرم کننده مو خودداری کن. مصرف این مواد و تکرار مکرر چنین مطالعاتی باعث خشکی و شکننده شدن موها می شود.

همیشه برای موهای بلندتر از ده سانتی متر از نرم کننده استفاده بشه

محصولات مراقبتی را انتخاب کن که با موهات سازگار باشد.

 

انواع مو و مراقبت مناسب

موی چرب

وجود مقداری روغن در فولیکول های مو طبیعی است. برای اینکه موهای خود را در حالت خوب نگه داری به این مقدار روغن نیاز داری. اما روغن زیاد میتونه موهای شما را کثیف و نامرتب نشان بده. اگر تمام موها و کل پوست سرتان چرب است، مطمئن شو که از شامپو یا نرم کننده مناسب برای خود استفاده می کنی. و فقط در صورت چرب بودن پوست سر از شامپوی مخصوص موهای چرب و نرم کننده مخصوص موهای خشک استفاده کنی. همچنین برای شستن موهای چرب به نکات زیر توجه کنید

در وسط روز موهای خود را بشور. ممکن است بخواهی آنها را هر روز بشویید، اما این کار باعث تحریک غدد چربی در پوست سر می شود.هر چه بیشتر موهای خود را بشور، پوست سر چرب تر می شود.

با استفاده از نوک انگشتان موهای خود را تمیز و شامپو کن و موهای خود را به آرامی ماساژ بده.

موی خشک

رنگ کردن یا فر کردن مکرر و همچنین گرم شدن بیش از حد سشوار و سایر نرم کننده های الکتریکی، ساختار مو را ضعیف و آسیب می رساند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا شنا در آب کلردار استخر نیز می تواند باعث خشکی و ریزش مو شود. برای اینکه موهای خود را در حالت طبیعی نگه دارید این نکات را دنبال کنید:

برای موهای خشک و آسیب دیده از نرم کننده ها و شامپوها استفاده شود.

سشوار، اتو فر و غیره. استفاده از آن را قطع یا به حداقل برسان.

برای محافظت از موهای خود هنگام شنا از کلاه ضد آب استفاده کن.

هفته ای یکبار موهای خود را با نرم کننده قوی تقویت کن.

موهای نرم و لطیف

موهای کوتاه نباید مرده به نظر برسند. در اینجا چند راه ساده برای ضخیم تر به نظر رسیدن موهای شما وجود دارد:

موهای کوتاه صاف برای پرتر به نظر رسیدن.

موهای خود را برای مدت طولانی بلند نکن. هر چه مو بلندتر باشد کمتر دیده می شود.

استفاده از نرم کننده در انتهای و ساقه مو. نه در ریشه. این کار از سنگین شدن موها جلوگیری می کند.

استفاده از نرم کننده به جلوگیری از موخوره و آسیب به مو کمک می کند. با این حال، موهای نازک تر را کم پشت تر نشان می دهد.

 

موهای ضخیم

بسیاری از افراد با موهای پرپشت از خشکی، خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر شکایت دارند. این مشکل معمولاً ناشی از شستشوی ناکافی است. مقدار کمی از شامپو روی پوست سر باقی می ماند و باعث خشکی و خارش می شود.برای جلوگیری از این مشکل، پس از شامپو کردن موهای خود را به مدت طولانی با آب بشویید. همچنین در مورد موهای پرپشت به نکات زیر توجه کنید:

موها را کوتاه یا بلند نگه دار. با کوتاه کردن آن، موهای پرپشت را کنترل می کنی. وزن موهای بلند نیز به پایین نگه داشتن آن کمک می کند. اما اگر طول موها متوسط ​​باشد تمام گره ها را از پایین می بندند.

موها را چند لایه کوتاه کنی تا گره نخوره. همچنین آن را خیلی کوتاه نکن زیرا حجم موها را بیشتر نشان می دهد.

اگر می خوای موهای خود را رنگ کنی، رنگ های نیمه دائمی را انتخاب کنی. زیرا نسبت به مواد دکلره کننده یا رنگ های دائمی اثر ضخیم کنندگی کمتری دارند.

مو فرفری

یکی از بزرگترین مشکلات افرادی که موهای مجعد دارند، نداشتن براقی است. موهای فر دارای سطح ناهمواری هستند که به خوبی درخشش را منعکس نمی کنند. بنابراین، هر چه مو ضخیم تر یا مجعد باشد، تیره تر به نظر می رسد. برای رفع این مشکل، نکات زیر را دنبال کنید:

از نرم کننده و مرطوب کننده استفاده کن که به صاف شدن مو کمک می کند. این به مو اجازه می دهد نور بیشتری را منعکس کند.

از شانه ای در حمام استفاده کنیدکه نرم کننده را به طور یکنواخت به تمام موها بمالد.

هفته ای یکبار از شامپوی شفاف کننده برای رفع تیرگی استفاده بشه.

موهایتان را با آب سرد بشوری تا شفافیت موهایتان را بهتر نشان دهی.

به آرایشگاه هایی برو که خدمات ویژه ای برای آبکشی مو ارائه می دهند.

پس از شستن موها را با یک حوله ضخیم که آب را به خوبی جذب می کند به آرامی خشک کن.

موی صاف

متأسفانه موهای صاف روی پوست سر به خواب می روند. در نتیجه پوست بیشتر در معرض چربی قرار می گیرد.برای جلوگیری از چرب شدن پوست سر، هر روز و هفته ای یکبار از شامپوی قوی با کرم تقویت کننده مخصوص استفاده کنید..