قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 28 فروردین 1403 بروز رسانی شده است.
قیمت و موجودی تمام محصولات در تاریخ 28 فروردین 1403 بروز رسانی شده است.

نوشته های خیلی مفید

اصل جادویی آرایش جوان کننده صورت رو یاد بگیر ؛ 10 سال جوون تر از اونی که هستی شو !

آرایش جوان کننده

آرایش جوان کننده فوت و فنی دارد که قطعا هر خانم طالب زیبایی باید آن را بداند تا خود را جوان تر و شاداب تر نشان دهد. حقیقت این است که اغلب آرایشی که مورد پسند عام است چهره را پیر تر نشان میدهد. ما در این مطلب نکات مفیدی در اختیار شما قرار دادیم که از شنیدنشان شوکه می شوید.

چطور چهره جوان و با طراوت و شاداب داشته باشید؟

همه ی ما خانم ها دوست داریم که بسیار جوان و سر حال به نظر برسیم و روند پیری پوست را به تعویق بیندازیم.
شاید برخی از شما برای اینکه زیباتر و جوان تر به نظر برسید زیاد آرایش کنید. آرایش های غلیظ و سنگین. اما یک حقیقت روشن است و آن این است که لوازم آرایشی زیاد و سنگین خود یک عامل برای پیری زودرس پوست است.

آرایش نچرال - آرایش جوان کننده

وسایل آرایشی زیاد روی پوست باعث خفه شدن پوست می شود و راه نفس را برای پوست می بندد. می تواند خطوط صورت را پر کند و به مرور باعث شود این خطوط عمیق تر شوند و به چین و چروک تبدیل شوند.

قطعا شما همچین چیزی را دوست ندارید. اگر می خواهید طوری آرایش کنید که جوان تر به نظر برسید و به اصطلاح بیبی فیس باشید، نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را جدی بگیرید و انجام دهید تا تنها با چند ساعت کار، جوانی و نشاط را به پوست خود برگردانید.

اینطور آرایش کنید تا جوان تر به نظر برسید

۱– کرم مرطوب کننده را عضوی از خود بدانید

کرم مرطوب کننده صورت اولین و مهم ترین چیزی است که به شما در جوان به نظر رسیدن کمک می کند. چرا؟ چون کرم مرطوب کننده به راحتی باعث طراوت و آبرسانی پوست می شود در نتیجه صورت شما پوستی نرم و مرطوب خواهد داشت که خود یکی از نشانه های جوانی است.
کرم مرطوب کننده قبل از آرایش کمک می کند که مواد آرایشی بین خطوط صورت نفوذ نکنند و آرایش شما خیلی راحت روی پوست بنشیند.
اگر از یک کرم مرطوب کننده دارای SPF هم استفاده کنید بی نظیر می شود.
بزرگ ترین دشمن پوست اشعه های نور خورشید است و یک کرم مرطوب کننده که خاصیت ضد آفتابی هم داشته باشد به شما در سلامت پوستتان کمک می کند.
اگر می خواهید بیبی فیس باشید لوازم آرایشی ای که حاوی مرطوب کننده هستند را برگزینید. کرم پودر حاوی مرطوب کننده، رژلب دارای مرطوب کننده و … .
مرطوب کردن لب ها باعث می شود بعد از رژلب زدن خطوط روی لب مشخص نباشد و پوست لب شما جوان و تازه به نظر برسد.

۲– پودر صورت را فراموش کنید

به نظر شما آرایش صورتی که پودری باشد باعث جوان به نظر رسیدن می شود؟آیا یک شخص که پوست با نشاط و جوان دارد را دیده اید که صورت مات و کدر داشته باشد؟
دقیقا پودر صورت همین کار را با جوانی شما می کند. لوازم آرایشی پودری مانند پنکک باعث می شود صورت شما کدر و مات شود در نتیجه نشاطی در پوست مشاهده نمی شود.
از طرفی لوازم آرایشی پودری به راحتی داخل خطوط صورت جای می گیرند و باعث می شوند صورت شما چروک و پژمرده به نظر برسد.
پس سعی کنید از لوازم آرایشی که پودری نیستند استفاده کنید تا باعث براق و درخشان شدن پوست شما شوند و چین و چروک صورت را زیاد نکنند.
مثلا به جای رژگونه های پودری، رژگونه کرمی و مایع را انتخاب کنید بهتر است و یا به میزان خیلی کم از پنکک روی پوست استفاده کنید تا خیلی صورت پودری و ماتی نداشته باشید.

روش میکاپ کردن - آرایش جوان کننده

۳– ابروهای پهن را انتخاب کنید

حتما طی یک سال اخیر متوجه شده اید که چقدر ابروهای پهن مد شده اند. قدیم ها دختر های مجرد ابروهای خود را پهن می کردند و زیر ابرو بر نمی داشتند. اکنون هم شاهد این امر هستیم و نه تنها دخترهای جوان، که خانم های میانسال هم همین کار را کرده اند.
ابروهای پهن به جوان به نظر رسیدن شما کمک می کند و وقتی زیر ابرو داشته باشید چهره خود را جوان تر و معصومانه تر می کنید.
اگر می خواهید جوان به نظر برسید و بیبی فیس باشید هرگز ابروهای خود را مانند نخ نازک نکنید. این کار باعث می شود سن شما بالاتر برود.
بهتر است هنگام آرایش کردن ابروها تنها جاهای خالی ابرو را پر کنید و آن ها را پهن نگهدارید. هاشور ابرو می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای ابروهای شما باشد و چهره شما را زیبا و جوان نشان دهد.

۴– سایه چشم سبک بزنید

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، بالای پلک چشم تیره می شود و باعث می شود که چشم های خسته و پژمرده و کدری داشته باشید. بنابراین از یک سایه روشن بالای پلک و گوشه چشمتان استفاده کنید. رنگ سفید یا کرمی خیلی روشن گزینه های مناسبی هستند.
اما در سایه زدن زیاده روی نکنید. دور تا دور چشم را سایه نزنید و چشم های خود را با سایه نپوشانید.
یک سایه روشن و دلخواه را انتخاب کنید و گوشه داخلی چشم و بالای پلک نزدیک ابرو ها بزنید.
اگر سن شما کمتر از ۳۰ سال است و دور چشم خود چروک ندارید می توانید از سایه های اکلیلی هم اطراف چشم به عنوان سایه چشم استفاده کنید.
سایه اکلیلی در چین و چروک اطراف چشم جمع می شود و تنها در صورتی که چین و چروک و خطوط دور چشم هایتان نیست از آن استفاده کنید.

آرابش خیلی ملایم - آرایش جوان کننده

۵– خط چشم های دنباله دار بکشید

با بالا رفتن سن پلک چشم افتاده می شود و چشم ها هم حالت افتاده و بی حالی پیدا می کنند. اما کشیدن خط چشم دنباله دار کمک می کند که چشمان شما سر زنده و سرحال به نظر رسند و پلک چشم شما را بالاتر نشان دهند.
بنابراین اگر می خواهید طوری آرایش کنید که جوان تر به نظر برسید خط چشم های ساده و کلاسیک را کنار بگذارید و به دنبال خط چشم های گربه ای و دنباله دار بروید تا چشمان شما را حالت دار و کشیده کنند و باعث جذاب به نظر رسیدن چشمانتان شوند.

۶– مژه ها را نادیده نگیرید

حتما می دانید که مژه های صاف و بی حالت که از قضا کم رنگ هم باشند چشمان شما را بسیار خسته و پیر نشان می دهند. اما مژه های فر و بلند و خوش حالت باعث می شوند برقی در چشمانتان بیافتد که باعث جوان به نظر رسیدن شما می شود.
بنابراین از ریمل های حالت دهنده استفاده کنید و مژه های خود را به خوبی مشکی کنید.
از فرمژه استفاده کنید و گوشه انتهایی مژه هایتان را فر کنید تا بالا برود. این گونه چشمان زیبا و خوش حالت خواهید داشت و به جوان و بیبی فیس بودن خود کمک می کنید.

۷– آرایش لب ها فراموش نشود

یکی از مهم ترین اعضای صورت که نشان می دهد شما در چه سنی هستید لب ها هستند. این که لب های شما چه رنگی باشند و گوشه لب هایتان افتاده باشد یا نه، اینکه پوست لب نرم و براق باشد یا نه، در جوان به نظر رسیدن شما کمک می کند.
معمولا خانم هایی که پیر می شوند لب هایشان هم باریک می شود. رژلب های تیره و مات هم باعث می شوند که لب ها باریک تر و بی روح تر نشان داده شوند. پس باید چه کرد؟
اگر می خواهید با آرایش جوان به نظر برسید از برق لب و رژلب های رنگ روشن استفاده کنید.
برق لب هم باعث خطای دید می شود و لب های شما را حجیم نشان می دهد و باعث شادابی چهره می شود.
رژلب های روشن هم در طراوت و جوانی چهره شما نقش مهمی دارند و باعث می شوند صورتتان باز تر به نظر برسد.
در ضمن می توانید از یک خط لب هم رنگ رژلبتان هم استفاده کنید و زیبایی لب های جوان خود، کمک کنید.

۸– از کانسیلر استفاده کنید

اگر دور چشمان شما سیاه شده و گود افتاده یا اینکه دارای لکه های پوستی تیره روی صورت خود هستید، آن ها را با کانسیلر بپوشانید.
کانسیلر کمک می کند که پوست دور چشم شما زیبا شود و اگر تیره است تیرگی آن محو شود. به علاوه لکه های پوستی و جای جوش را محو می کند و باعث یکدست شدن پوست شما می شود.
کانسیلر را می توانید برای برجسته نشان دادن گونه ها هم استفاده کنید. گونه های برجسته یکی از نشانه های جوانی هستند. از کانسیلری استفاده کنید که یکی دو درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و بتواند چهره شما را جوان و سرحال نشان دهد.

۹– رنگ موی مناسب انتخاب کنید

یک نکته در خصوص موهای کوتاه این است که اگر می خواهید جوان به نظر برسید، جلوی موها را کوتاه کنید. حتما خانم های مسن که جلوی موهایشان کوتاه است را دیده ایدچقدر چهره ی شاداب و زیبایی دارند؟

سایه ملایم صورتی - آرایش جوان کننده
تنها یک مدل موی مناسب و حالت دادن به موها کافی ست که جوان شوید.
علاوه بر آن انتخاب یک رنگ موی مناسب کمک بسیاری به جوانی و شادابی چهره شما می کند.
ریشه گیری را هیچوقت فراموش نکنید. هر گاه موهای سفید را جلوی موهایتان دیدید حتما آن ها را رنگ کنید و بپوشانید.
اگر موهای خود را رنگ کردید و ریشه آن در آمده ریشه ی موها را رنگ کنید.
هرگز موهای خود را مش نقره ای، صدفی و استخوانی نکنید. این مش ها و رنگ موها باعث می شوند که سن شما خیلی بالاتر نشان داده شود و علائم پیری را در شما بیدار می کنند.
بنابراین از رنگ موهای مناسب مانند عسلی، قهوه ای روشن و … استفاده کنید و موهای خود را حالت دهید و خشکی و وزی آن را با ماسک موهای متنوع بگیرید.

تکنیک های آرایشی جوان تر نشان دادن چهره

لک ها را به راحتی از بین ببرید

با افزایش سن روی پوست لک های زیادی به وجود می آید که به زیبایی آن لطمه وارد می کند و پوست را پیرتر نشان می دهند اما شما می توانید با چند کرم ساده این لک ها را بپوشانید.

پاک کردن آرایش - آرایش جوان کننده

اگر لک قرمز باشد : باید رنگ فون با پایه رنگ سبز استفاده کنید و بعد روی رنگ فون زمینه، کرم پودری رنگ پوست تان بزنید.

لک بنفش باشد : به وسیله رنگ زرد گرفته می شود یعنی باید کرم پودر شما پایه زرد داشته باشد.

برای کبودی زیر چشم : کمی قرمز و نارنجی را با هم مخلوط کرده و زیر چشم بزنید.

خال و لک سیاه : با فوندیشن و کرم گریم می توانید آن را بپوشانید. بهتر است با انگشت کرم گریم را کاملا پخش کنید تا خط فاصله ای ایجاد نشود و صورت ۲ رنگ نشود.

برای پوشاندن لک های بزرگ : بعد از زدن فوندیشن کرم گریم، مواد پوشاننده را روی لک بمالید و مجددا لایه نازکی از فوندیشن را روی آن بزنید و سپس تمام صورت را به طور یکنواخت پودر بزنید.

رژ جذاب - آرایش جوان کننده

گونه هایتان را رنگ دهید

خانم های مسن معمولا ترجیح می دهند برای گونه ها از رنگ های کدر و نه چندان درخشان استفاده کنند، چون از رنگ می ترسند. حقیقت این است که رژگونه های درخشان می تواند چهره را جوان تر و پرانرژی تر نشان دهد و کمک کند که گونه ها برجسته تر به نظر بیایند. پیشنهاد می کنیم برای رژ گونه به دنبال رنگ هایی چون قهوه ای خاکی رنگ، صورتی و سرخ با حالتی کرمی باشید، رژگونه هایی که کمی حالت کرمی دارند بهتر از پودرها روی صورت پخش می شوند و پوست را مرطوب نیز می کنند.

وقتی می خواهید رژگونه بزنید، اول از همه برس را گوشه بالای گونه بگذارید وبعد رنگ را به سمت پایین پخش کنید. با این روش می توانید مطمئن باشید چهره تان همان گونه می شود که می خواهید.

اگر می خواهید ظاهر پوست تان را صاف ، هموار و یکدست کنید به جای پودر از یک کرم پودر مایع سبک استفاده کنید، بهتر است از کرم پودرهایی استفاده کنید که به سرعت جذب پوست می شوند.

نکته دیگر اینکه کرم پودرهای حاوی مرطوب کننده نسبت به انواع دیگر پودرها بهتر روی پوست می خوابند؛ به اندازه یک سکه کوچک کرم پودر در کف دست تان بریزید و بعدمانند مرطوب کننده با نوک انگشتان به صورت بمالید

رژگونه های تیره تان را دور بریزید

وقتی روی کرم پودر روشنتان رژگونه های ملایمی به رنگ های صورتی یا گلبهی می زنید چهره تان را ملیح و شفاف نشان می دهد. اما مشکلی که بسیاری از خانم های مسن دارند این است که از رژگونه های تیره و کرم پودرهای پررنگ استفاده می کنند. رنگ های تیره اصولا خطوط چهره شما را از آنچه که هست عمیق تر نشان می دهد.

به این روش به گونه حالت دهید

لپ را به طرف داخل جمع می کنیم،و از طرف گونه به شکل مثلث رژگونه می زنیم نقطه ای که مشخص می شود نقطه خط رژگونه است. اگر صورت کشیده باشد به طرف گوش می کشیم و اگر صورت گرد باشد به طرف بالاتر از گوش می کشیم.

این موها شما را جوان می کند

جلوی موهایتان را کوتاه کنید. این کار به خصوص برای خانم های بالای ۵۰ سال بسیار مفید است. به جای یکدست کردن و بستن موی خود از پشت، موهای قسمت جلوی سرتان را کوتاه کنید و یک سشوار سطحی هم بکشید. اثر این کار در چهره تان را می توانید در اولین مهمانی ای که شرکت کردید، ببینید.

جلوی موی چتری - آرایش جوان کننده

به رنگ موهایتان توجه کنید

متاسفانه خانم ها در سنینی که بیشترین احتیاج را به یک رنگ مناسب دارند آن را فراموش می کنند. رنگ موی مناسب برای خانم های بالای ۵۰ سال، رنگ های زیتونی و نسکافه ای است. این رنگ ها شما را موقر نشان می دهند. گذشته از آن هرگز اجازه ندهید موهای سفیدتان از ریشه بیرون بزنند چون ظاهر شما هرقدر مرتب باشد تارهای مویی که از ریشه بیرون می زند می تواند آن را از بین ببرد.

مش های استخوانی و نقره ای هرگز

دور مش و های لایت های سفید، صدفی، استخوانی و نقره ای را خط بکشید. اگر به مرور زمان و با بالا رفتن سن رنگ موها یتان به رنگ های روشن تغیر یافت و شما آن رنگ را می پسندید که هیچ؛ اما انتخاب کردن رنگ های خیلی روشن مثل صدفی یا نقره ای به منزله مسن تر به نظر رسیدن برای یک خانم است. حالا انتخاب با خودتان است. اگر می خواهید ۱۰ سال پیرتر از آنچه هستید به نظر برسید، این رنگ ها را برای موها یتان برگزینید!

موهایتان را کوتاه نگه دارید

با بالا رفتن سن موها حالت خود را از دست می دهند و کمی وز و خشک می شوند. علاوه بر آن خانم ها در این سنین آنطور که باید حوصله مراقبت و سشوار کشیدن ندارند. پس بهتر است موهایتان را کوتاه نگه دارید. این کار دو حسن دارد اول اینکه موی کوتاه سن شما را پایین تر نشان می دهد و دوم اینکه همیشه می توان موی کوتاه را مرتب و آراسته نگه داشت.

دندان های زرد سن را زیاد نشان می دهد

دندان های خود را سفید کنید. هر قدر دندان های سفید و براق در شاداب به چشم آمدن چهره موثر است، به همان میزان هم دندان های زرد و کدر در زیاد نشان دادن سن تاثیر گذار است. شما می توانید به راحتی و با صرف هزینه ای اندک، دندان هایی زیبا و درخشان و در نتیجه چهره ای شاداب و بشاش داشته باشید.

این ریمل ها مژه ها را خراب می کنند

استفاده از ریمل های ضدآب برای خیلی ها وسوسه کننده است، چون کمتر می ریزند در نتیجه زیر چشم سیاه نمی شود ولی باید بدانید این ریمل ها به دلیل اینکه فرمول قوی تری دارند می توانند مژه ها را خشک کنند و به دلیل همین خشک شدن وقتی سن بالا می رود مژه ها نازک و شکننده می شوند.

آرایش خلیجی - آرایش جوان کننده

اما چاره چیست؟ اگر می خواهید مژه هایتان پرتر و زیباتر به نظر برسد اول از همه روی محل رویش مژه ها را مدادی قهوه ای بکشید تا مژه هایتان ضخیم تر و پرتر جلوه کنند در قدم بعدی با یک ریمل سبک و ملایم و نه ضدآب مژ ه هایتان را حالت دهید.

با دارچین به لب ها حجم دهید

با افزایش سن لب ها نیز حجم خود را از دست می دهند و باریک می شوند اما می توانید به راحتی این حجم از دست رفته را به لب ها بازگردانید، اول از همه بگوییم برای ضخیم به نظر رسیدن لب ها، برای خود لب جدیدی نکشید چون اینکار چهره شما را غیرطبیعی می کند.

شاید اگر یک خط خیلی باریک بالای لب بکشید، چندان بد نشود اما باز هم می گوییم این خط باید خیلی ظریف و کم رنگ باشد. از یک رژ لب خیلی کم رنگ و حتی تا حد ممکن رنگ لب استفاده کنید، هر چقدر رژ لب پررنگ تر باشد، لب ها را کوچک تر نشان می دهد و در نهایت با براق کننده خیلی کم رنگ به لب ها کمی حجم دهید.

جالب است بدانید با مواد طبیعی نیز می توانید به لب ها حجم دهید مثلا استفاده از دارچین، جریان خون را در لب ها افزایش می دهد و باعث می شود که حجیم تر به نظر برسند البته اگر بتوانید مزه تند آن را روی لب ها تحمل کنید کافی است قبل از رژ کمی دارچین روی آن بمالید البته اثرش موقت است.

همه ایراد ها را با چند خط از بین ببرید

لب نسبت به چهره کوچک است و لب بالا با لب پایین فرق دارد و پشت لب بلند است: لبی را که کوچک تر است باید بزرگ تر کنیم در نتیجه شکاف یا هفت لب بالا را اضافه کرده و پشت لب را سایه تیره می زنیم.

افرادی که شکاف لب دارند ولی حجم لب آنها کوچک است (دهن گشاد است ولی لب کوچک) باید از اطراف به لب اضافه کنیم.

کسانی که لب هایشان گوشه های افتاده دارد: گوشه لب بالا را که افتادگی دارد پر می کنیم و گوشه های پایین را با سایه روشن پر می کنیم.

افرادی که لب های نازک و قیطانی و بدون حجم دارند: ابتدا کل لب را فون می زنیم سپس بر اساس خود لب به لب بالا و پایین اضافه می کنیم.

کشیدن برق لب - آرایش جوان کننده

اگر لب بالای تان با لب پایین تان فرق می کند: از دو رنگ رژ لب استفاده می کنیم. لبی که کوچک است از رژ لب تیره و لبی که بزرگ است از رژ لب روشن استفاده می کنیم، رنگ ها در یک تن باشند.

سخن آخر

شما می توانید به کمک تکنیک های آرایش ذکر شده در این مقاله چهره خود را جوان تر و باطراوت تر جلوه دهید. اما در کنار این موضوع بهتر است بدانید که عواملی مانند انتخاب اندازه و رنگ مو، مدل مو، داشتن دندان های سفید و مرتب و سالم و … نیز در جوانتر و زیباتر به نظر رسیدن چهره شما موثر خواهد بود.

اول از همه روی محل رویش مژه ها را مدادی قهوه ای بکشید تا مژه هایتان ضخیم تر و پرتر جلوه کنند در قدم بعدی با یک ریمل سبک و ملایم و نه ضدآب مژ ه هایتان را حالت دهید.

راهنمای مطلب

اشتراک در شبکه های اجتماعی

خب نظرت چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *